Ürün İade Koşulları

İade İle İlgili Önemli Hususlar

 

Mağazadan Birebir Satış;

Mağazalarımızdan yapılan birebir satış işlemlerinde ürün veya ürünleri satın almak, tamamen müşterinin tasarrufundadır. Bu sebeple mağazadan yapılan birebir satışlar için iade işlemi yapılamaz.

 

Mesafeli Satışlar;

İnternet ve telefon ile yapılan satışlarda, müşterilerimiz üründen vazgeçme nedeniyle, 4822 sayılı Tüketicinin Koruması hakkındaki kanunda belirtilen, müşterinin 7 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden ürünü reddetme hakkı dahilinde iade ve değişim işlemleri yapabilmektedir.

 

İade edilecek ürün veya ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

 

Kargo taşıması nedeniyle üründe oluşabilecek hasarlar veya kullanım kayıpları söz konusu ise teslim anında teslim fişini onaylamadan önce kargo firması yetkilisinden hasar tespit tutanağı (zabıt) tutturularak iade edilecek ürün/ürünlere ekleyerek kargo yetkilisine geri teslim ediniz. Aksi takdirde kargo hasarlarından kaynaklanan hasarlardan veya kullanım kayıplarından sorumluluk müşterinin olacaktır ve ürün bize geri iade edilemez.

 

Tüm bildirimler, ürün tarafımıza ulaştıktan sonraki 20 iş günü içerisinde Firmamız ve Yetkili Teknik Servis tarafından incelendikten sonra, telefon ya da e-posta ile yapılacaktır.

 

Cayma Hakkı Nedeniyle İade Koşulları:

 

İadenin, satın alınan ürünün etiketi, vakumlu veya jelatinli ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

 

Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için bir haftalık geri iade süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

 

Satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.

 

Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

 

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı söz konusu değildir.

 

İade edeceğiniz ürün ve iade sebebiniz ile ilgili mtn@mtnbilgisayar.com.tr mail adresine mail gönedreiniz.Mail göndermeden yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecek ve ürünler teslim alınmadan müşteriye geri gönderilecektir.

 

Ürünle birlikte orijinal faturası (iade faturası kesilecekse ekine faturamızın fotokopisi eklenir), orijinal kutusu, ambalajı, garanti kartı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır. Ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:

 

 

Kargo Ücreti;

 

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünlerde SATICI tarafından karşılanır.

 

Geri gönderimlerde kargo bedeli müşteri tarafından karşılanmalıdır. Aksi takdirde ürün geri gönderilir.

 

Son Güncelleme : 3.01.2013 ¦ Okunma Sayısı : 6.208